מבצעים משתלמים לחודש מאי 05-2024: בדיקת רופא מקיפה וצילום פנורמי מלא

ב-99 ₪ בלבד! במקום 200 ₪

המבצע עד ה-31-05-2024 | המבצע בכפוף לתקנון | ט.ל.ח

הרמת סינוס

מהו סינוס?

הסינוס הוא חלל הממוקם באזור הפנים שמעל הלסת העליונה, מעל השיניים הטוחנות בכל אחד מצדי הלסת. חלל זה נוצר כתוצאה מהמרווח שנוצר בין מעטפת הרקמות של הפנים ובין השקעים בעצם הגולגולת הקדמית. לסינוסים תפקודים שונים הקשורים למערכת הנשימה, הדם והעצבים, ועל כן יש לוודא שתהליך השתלת העצם בקרבתם, אינה גורמת להם כל נזק.

מהי הרמת סינוס?

הליך כירורגי שמטרתו לבנות תוספת עצם באזורים האחוריים של הלסת העליונה. המונח "הרמה" נגזר מהפעולה שבמסגרתה מורמת במעט רצפת הסינוס בכדי ליצור את הנפח הנדרש לקליטת העצם המושתלת.

הליך זה מבוצע כדי להבטיח קליטת שתל דנטלי וכדי שלא יפרוץ את רצפת הסינוס ויחדור אל חלל הסינוס. כאשר יש אובדן שיניים ויש צורך בביצוע של החדרת שתלים דנטליים באזור הסינוס, החדרת השתלים אל עצם הלסת ניתנת אך ורק במצב שישנה כמות עצם מספקת על מנת להחדיר ולקבע את השתלים בצורה הטובה והאיכותית ביותר.

החדרת שתלים דנטליים דרך עצם שאינה ברמה מספקת אל חלל הסינוס עלולה להוביל לדלקות, זיהומים, נזק לרקמות ותפקודי הסינוס וכמובן כישלון בהשתלה דנטלית והשיקום העתידי. לכן, חשוב לעבות את מסת עצם הלסת באזור המושתל לפני החדרת השתל הדנטלי.

הליך הרמת סינוס מתבצעת בדרך כלל ללא כאבים ועומד על כ- 90 עד 95 אחוזי הצלחה ומאפשר להחדיר את השתלים הדנטליים בלסת העליונה בהצלחה!

כיצד מתבצע הטיפול?

הרמת סינוס במרפאת ד"ר מאור ניב מתבצעת ע"י צוות רב תחומי המורכב ממיטב הרופאים בעלי ידע מקצועי נרחב וניסיון מעשי רב שנים בשיטות הטיפול המובילות להרמת סינוס פתוחה והרמת סינוס סגורה. בהליך הרמת סינוס למעשה מעלים את ריקמת הסינוס מספר מילימטרים מעלה ואת החלל שנוצר ממלאים בעצם תחליפית מה שיוצר אורך נוסף להחדרת שתל.

ההבדלים ביניהם הם שבהרמה פתוחה למעשה פותחים את הצד החיצוני בלסת על מנת לקבל חלון לצד החיצוני של הלסת להחדרת תחליף העצם אל הסינוס בכמות הרצויה כך שתיוצר תשתית עצם טובה ומספקת להחדרת השתל הדנטלי לשחזור השן שאבדה. הרמת סינוס פתוחה למעשה מתבצעת כאשר יש פחות מ 5 מ״מ של עצם והרופא המטפל במרפאתינו הינו כירורג פה ולסתות מומחה, ד״ר ינקולוביץ קלריאל היוצר ״חלון״ בעצם מכיוון הלחי דרכו הוא מרים את ריקמת הסינוס ולאחר מכן מחדיר את העצם.

לעומת זאת, בהרמה סגורה לא פותחים חלון אל תוך הסינוס, אלא מבצעים קדח קטן דרך עצם הלסת ישירות מהחלל להחדרת תחליף העצם אל הסינוס. הרמת סינוס סגורה מתבצעת ברוב המיקרים כאשר חסר מ״מ אחד או שניים לשם החדרת השתל וחשוב לציין כי הרמת סינוס סגורה ניתנת לביצוע רק כאשר יש נפח משמעותי של העצם להבטחת ייצוב החדרת השתל הדנטלי.

הסיכונים הינם כמו בכל הליך כירורגי שהרופא מציג בפניכם טרום ההליך. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי באופן כללי מדובר בהליך יחסית פשוט עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד. בנוסף, בשתי האפשריות לרוב השתלים יונחו באותו המעמד ושיקום השתלים ע״י כתר יבוא בין 6-9 חודשים לאחר הרמת הסינוס.

התהליך בשני המקרים יצריכו נטילת אנטיביוטיקה למספר ימים לאחר הטיפול וכנראה ילווה בכאבים.

סיכונים ותופעות לוואי: שטף דם מקומי ונפיחות, כאבים, קרע ברקמת הסינוס – יכול להוביל לסינוסיטיס, נפילת השתל לתוך חלל הסינוס.

הוראות לאחר הטיפול: לא לקנח את האף מספר ימים לאחר הטיפול אלא רק לנגבו, לא להתכופף ארוכות ביממה הראשונה, להימנע ממשקאות חמים ביממה הראשונה, להימנע מעישון, להימנע מפעילות ספורטיבית כשבוע מיום הטיפול, לא לטוס כשבועיים לאחר הטיפול, יש לבצע שטיפות מי פה למשך 10 ימים לאחר הטיפול.

לסיכום, חשוב להגיע לפני ההליך לפגישת ייעוץ עם הרופא המטפל אשר ימסור לכם את כל המידע לגבי הטיפול ושיהיה בהצלחה!

לפגישת ייעוץ ואבחון, נא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

טל

073-736-7199

עזרה ראשונה

050-866-8264

כתובת

צלח שלום 1 ,פתח תקווה

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן