מבצעים משתלמים לחודש מאי 05-2024: בדיקת רופא מקיפה וצילום פנורמי מלא

ב-99 ₪ בלבד! במקום 200 ₪

המבצע עד ה-31-05-2024 | המבצע בכפוף לתקנון | ט.ל.ח

השתלת שיניים ממוחשבת

השתלה דנטלית ממוחשבת

השתלת שיניים היא טיפול הדגל של העולם הדנטלי ובשנים האחרונות השתלה ממוחשבת הפכה לפסגת הרפואה הדנטלית. המהפך הטכנולוגי של השתלה ממחושבת התפשט בשנים האחרונות כבר כמעט לכל מרפאות השיניים ברחבי העולם בזכות הדיוק, היעילות, מינימום הפגיעה כירורגית והאפקטיביות המרבית שהינם ארבעת הגורמים המנצחים של השתלה ממוחשבות אשר חלחלו מרופאי השיניים המובילים ביותר בתחום והפכו כיום לסטנדרט בענף רפואת השיניים.

שתלים דנטליים, שיקום הפה, השתלות בהעמסה מידית וכל שיטות הטיפולים הדנטליים החשובים הללו עבור מטופלים שסובלים מחוסר שיניים מוחלט ולאנשים אשר רוצים להיפטר מהתותבות, זכו לשיפור עצום בשנים האחרונות, שיפור אשר ניתן להגדיר אותו כלא פחות ממהפך בתחום רפואת השיניים. 

אם לפני עשור הייתה השתלה דנטלית אפשרות דמיונית שזמינה רק לבעלי מעמד גבוה, הרי שכיום מתבצעות אלפי השתלות בישראל בכל שנה במגוון שיטות הטיפול, חלקן השתלות בהעמסה מידית ואת הקרדיט אפשר בהחלט להעניק לטכנולוגיה הממוחשבת.

מהי השתלה דנטלית ממוחשבת?

השתלה ממוחשבת הינה פרוצדורה בה ממלאים העזרים הטכנולוגיים והמערכת הממוחשבת תפקיד מרכזי בהליך הטיפול, תפקיד שהשפעתו באה לאחר מכן לידי ביטוי לאורך שנים גם בתוצאה הסופית.

מדובר בפסגת הטכנולוגיה הדנטלית וטכניקת טיפול חדישה ומתקדמת ביותר המאפשרת לרופא השיניים טרם ההשתלה לבצע תכנון עתידי בדיוק מרבי לכל מטופל ומטופלת בהתאמה אישית ולאחר מכן התקנת שתלים דנטליים בהעמסה מיידית לאנשים הסובלים מחוסר שיניים מוחלט גם במקרים מורכבים של מטופלים שקודם לכן נחשבו לא מתאימים לפרוצדורת ההשתלה ורצו לעבור טיפול השתלה דנטלית תוך שהם נפטרים מהתותבות.

השתלה ממוחשבת שיש כאלו שקוראים לה דיגיטלית, מאפשרת לרופא השיניים לקבוע בהנחיה ממוחשבת על גבי מסך מחשב טרם הניתוח את מיקום השתלים באופן המדויק ביותר החל ממידות השתלים הדנטליים, מיקום השתלים הדנטליים, זווית הכנסת השתלים ועד לראות כיצד יראה השיקום הסופי עם מינימום פגיעה כירורגית ואפקטיביות מרבית, תוך כדי הימנעות מפגיעה בכלי דם, עצבים וסינוסים תוך הימנעות מסיכונים וסיבוכים מיותרים והתוצאה הסופית איכותית ואסתטית בסטנדרט הגבוה ביותר.

נגן וידאו

שימוש בהשתלה ממוחשבת מאפשר לזהות כשלים ובעיות שעלולות לצוץ במהלך הטיפול, מאפשר לקבל תמונת מצב של כל רקמות השן טרם ביצוע ההשתלה, כאמור תכנון מדויק ובהתאמה אישית, מונע הפתעות לא רצויות ומאפשר הצלחה גבוהה יותר של השתלים ללא טעויות אנוש, מקטין סיכון בכישלון ההשתלה, משך הטיפול קצר וההתערבות הכירורגית המינימלית מאפשרת החלמה מהירה מאוד יחסית, מאפשר לייצר כתרים איכותיים בדיוק מקסימלי ומסירת הכתרים כבר ביום ההשתלה, רמת האסתטיקה דנטלית גבוה, חוסך זמן ומפגשים מיותרים ומאפשר השתלה דנטלית גם במקרים מורכבים.

נגן וידאו

כיצד מתבצעת השתלה ממוחשבת?

הליך השתלה ממוחשבת הינו הליך בעל ארבעה שלבים מרכזיים:

  • הדמיית חלל הפה: ראשית בשלב הראשון מבוצע אבחון ממוחשב של הפה באמצעות סריקת CT , המיועד ליצירת הדמיית תלת מימד של חלל הפה, שורשי השיניים, עצם הלסת וכל פרט רלוונטי לפרוצדורת ההשתלה. סריקה זו מספקת לרופא השיניים את כל המידע המרחבי הנדרש לו על מנת לבנות תכנית טיפול למטופל בהתאמה אישית.
  • תכנון הטיפול: שלב שני, מבוצע תכנון ממוחשב של הטיפול באמצעות טכנולוגייה דיגטלית וממחושבת בה נעשה שימוש בתוכנה  המאפשרת לרופא השיניים לבחור את השתלים והכתרים האופטימליים בהתאמה אישית למטופל ולמקם אותם בדויק מרבי בהיבטים של מיקום, זווית, עומק חדירה ועוד. כל זאת, על גבי הדמיה תלת מימדית שנערכת בשלב המקדים.
  • הדפסת תלת מימד: שלב שלישי, את תכנית הטיפול שתוכננה למטופל בהתאמה אישית בשלב הקודם, מתרגמת התוכנה לתוצר הסופי, סד כירורגי אשר מודפס באמצעות מדפסת תלת מימד. בנוסף, בשלב זה, מדפיס רופא השיניים את הכתרים הזמניים שעוצבו בשלב הקודם למטופל על מנת שכבר בתום הטיפול המטופל יוכל לחייך אל העולם.
  • פרוצדורת ההשתלה: שלב רביעי, לאחר כל שלבי ההכנה הממוחשבת, מגיע הרגע בו רואים את היישום בפועל של תרומתה החשובה של הטכנולוגיה הממוחשבת. רופא השיניים מניח על גבי לסת המטופל את הסד הכירורגי שהודפס ומתחיל בביצוע הקידוח והחדרת השתלים בהתאם למבנה הסד. הסד עצמו ישב בצורה מדויקת ומושלמת על גבי לסת המטופל ולאורכו יהיו מספר חורים, כמספר השתלים הדנטליים שיש להחדיר ללסת המטופל. כל חור יהיה ממוקם בדיוק מרבי במיקום הרצוי, כאשר כל חור בנוי בצורה כזאת שניתן להחדיר דרכו את המקדח רק בזווית אחת ועד לעומק מקסימלי מוגדר ובכך למעשה, מושגת רמת הדיוק שלא היה ניתן להגיע אליה בעבר ללא המערכת הממוחשבת.
 

הסריקות והצילומים נכנסים ישירות לתוכנת מחשב מתקדמת שמפענחת אותם ויוצרת מודל תלת ממד היוצר סד מפלסטיק עליו מסומנים אתרי ההשתלה באופן המדויק ביותר ואת הסד מניחים על גבי לסת המטופל לתהליך ההשתלה המבטיח לנו השתלה דנטלית בטוחה ואיכותית במיקום הרצוי בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הימנעות מטעויות אנוש.

מהם היתרונות העיקריים של השתלה ממוחשבת?

תכנון, דיוק מכל השתלה ידנית ויעילות מרבית הם היתרונות המרכזים ביותר שמעניקה הטכנולוגיה הממוחשבת, אך יחד עם זאת, קיימים יתרונות נוספים שלעיתים עולים בחשיבותם על יתרונות אלו ומבניהן:

  • הערכות מוקדמת: אפשרות להכין את כל תכנית הטיפול כולל הסד טרם הטיפול כמו כן, את השתלים הדנטליים כך שנהיה ערוכים ומוכנים לטיפול ההשתלה מראש.
  • מזעור התערבות כירורגית: התכנון המוקדם והביצוע המונחה ממזער את כמות החתכים והפעולות הכירורגיות הנדרשות ובכך נחסך זמן, כאב ובעיקר קיצור והקלה משמעותית על תהליך החלמת המטופל.
  • זמינות גבוהה של הטיפול: התכנון, דיוק, יעילות ומזעור ההתערבות הכירורגית, תורמים בתורם להנגשת הטיפול למטופלים שקודם לכן נחשבו לא מתאימים לטיפול. אנשים מבוגרים, או אנשים הסובלים ממחלות כרוניות מסוימות, שקודם לכן היוותה של פרוצדורת ההשתלה הייתה סיכון עבורם כיום יכולים לעבור טיפולי השתלות דנטליות באמצעות הטכנולוגיה הממוחשבת ובאמצעות טכניקות טיפול חדשות שפותחו על בסיס ההשתלה הממוחשבת.
  • יתרונות נוספים של השתלה ממוחשבת: איתור העצם האידיאלית להשתלה, ביטול הצורך בטיפולים מסובכים ויקרים כגון: הרמת סינוס, מניעת פגיעה בכלי דם ועצבים ובנוסף, את ההשתלה באמצעות הסד ניתן לבצע במספר דרכים פופולרית שבהן הינה ללא ביצוע חתך משחרר של החניכים ורוב גם ללא הנחת תפרים כלומר השתלה שמרנית עם תופעות לוואי פחותות לאחר הניתוח.
  •  
השתלת שיניים ממוחשבת
השתלת שיניים ממוחשבת

לפגישת ייעוץ ואבחון, נא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

טל

073-736-7199

עזרה ראשונה

050-866-8264

כתובת

צלח שלום 1 ,פתח תקווה

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן