מבצעים משתלמים לחודש מאי 05-2024: בדיקת רופא מקיפה וצילום פנורמי מלא

ב-99 ₪ בלבד! במקום 200 ₪

המבצע עד ה-31-05-2024 | המבצע בכפוף לתקנון | ט.ל.ח

רפואת חניכיים

טיפולי שיננית וחניכיים

חניכיים הן הרקמות הרכות סביב השיניים התוחמות ותומכות בשיניים, וחניכיים שאינם בריאות הן למעשה הסיבה העיקרית לאובדן שיניים מוחלט לרוב כתוצאה מהזנחת בריאות החניכיים והשיניים וחוסר טיפול מיידי.

מרפאת ד"ר מאור ניב, מעמידה לרשותכם טיפולי רפואת חניכיים ושיניים, מניעתיים ומשמרים המשלימים זה את זו, לשמירת היגיינת הפה ובריאות החניכיים והשיניים העשויים למנוע דימום, ריח רע מהפה, דלקות, עששת, חורים, שאריות מזון, רובד חיידיקים ואבנית שלא ניתן להסיר באמצעות צחצוח, פגיעה באסתטיקה ונזקים קשים העלולים להתפתח ולהוביל למחלות ונסיגת חניכיים, ספיגת עצם, תזוזת השיניים ואף לאובדן מלא שלהן ועוד מצבים רפואיים שונים שיגררו לאי נעימות רבה בחלל הפה וטיפולים מורכבים, ממושכים ויקרים בשלב מאוחר יותר עקב הזנחה.

הטיפולים במרפאה מוענקים ע"י צוות מקצועי ורב תחומי אשר מעניק את כלל טיפולי הפריודונטיה, הן בתהליך המניעה והשימור והן בכירורגיה ועד השתלות שיניים בשיטות הטיפול ובטכנולוגיות המתקדמות, המהירות והבטוחות ביותר עם אבחון מקיף של מצבכם כדי להחזיר לכם את בריאות החניכיים והשיניים עם יכולת תפקודית מלאה ואיכותית גם במקרים מורכבים.

חניכיים בריאות אינן מדממות ולכן, כאשר מבחינים בדם במהלך צחצוח או במגע חשוב להגיע למרפאת השיניים לבדיקת בריאות החניכיים התסייע להבין האם מדובר בסימנים של דלקות ומחלות חניכיים.

דלקות ומחלות פריודונטיות עלולות להיות קטלניות ומההפרעות הדנטליות הנפוצות ביותר אשר עשויות לפגוע לא רק בשיניים אלא בבריאות הגוף בכלל. אצל חלק מהאנשים, התופעה אינה שכיחה ולעיתים בשלב מתקדם יותר היא עשויה להתפתח לנסיגת חניכיים העלולה להיות הרסנית במיוחד, עד לגרימה של ביצוע פעולות רפואיות שונות ואובדן שיניים מוחלט שיצור צורך להשתלת שיניים. אבחון מוקדם יותר יסייע לכם למנוע כאבים וטיפולים מיותרים, צורך בניתוח ואף אובדן שיניים. הקפדה על היגיינת הפה חיונית מאוד ועשויה לבצע תהליך מונע ולכן, מומלץ לבצע ביקורת תקופתית אצל רופא השיניים וטיפולי שיננית.

נגן וידאו

סימנים ושלבי התפשטות: בשלב המוקדם מצטברים חיידקים ואבנית המפתחים דלקת חניכיים כאשר בשלב זה, הנזק עדיין הפיך וניתן לריפוי ע"י טיפול כולל לשמירת גהות הפה והסרת אבנית. מצב זו לרוב ללא כאבים ועלול להתבטא בריח רע מהפה, נפיחות, אדמומיות ורגישות, דימום בעת צחצוח או באופן ספונטני לדוגמה בעת אכילה של תפוח ומאכלים קשים. בנוסף, לעיתים ישנה עששת בשורש השן ופגמים אסטתיים שונים בחלל הפה.

בשלב מתקדם יותר מתפתחת מחלה כרונית הגורמת לנזק בעצם הלסת ולסיבים התומכים בשיניים. שורש השן נחשפת וכותרת השן נראית ארוכה יותר בשל אובדן רקמת החניכיים, הן אדומות, נפוחות, דלקתיות ומתרחשת נסיגת חניכיים, יצירת מרווחים בין השיניים ותזוזת של השיניים ממקומן ועד לאובדן שיניים מוחלט שכל אלה עלולים להיגרם כתוצאה מחוסר טיפול מידי.

*במידה וחלק מסימנים אלו מופיעים צרו איתנו קשר עוד היום, קבעו תור וזכרו! אחת הבעיות הבולטות הן שאינן מלוות בכאב ולרוב אינכם מודעים לתהליך ההתפתחות של המחלה ולכן, חשוב להקפיד על ביקורת אצל השיננית וביקורת תקופתית אצל רופא השיניים שימנעו הידרדרות ומצבים בלתי הפיכים.

טיפולי שיננית למניעת ושימור בריאות החניכיים והשיניים

תפקידה העיקרי של השיננית הינו שמירה על בריאות החניכיים והשיניים ע"י ביצוע טיפול תחזוקתי שוטף אשר כולל:

טיפולי שיננית באמצעות הפריוצ'יפ

שיטת טיפול זו הינה תומכת למטופלים אשר סובלים ממחלות חניכיים וכמו כן, לאנשים אשר הניחו שתלים דנטליים וישנו צורך בתחזוקה. רגע לפני שנתחיל לספר לכם על הפריוצ'יפ נעבור בהמשך לכתוב מעלה על מאפייני תהליכים דלקתיים בחלל הפה בקצרה:

דלקת חניכים: דלקת אשר ניגרת לרוב ע"י סרט חיידקי (פלאק) אשר מתנחל על פני השטח של השיניים ותוצרי הלוואי שלו (אבנית) גורמים לנפיחות בחניכיים וכתוצאה מכך דמם רב, ריח רע מהפה אך ללא אובדן תמיכת העצם מסביב לשן. התהליך הינו הפיך וניתן לפתרון ע"י ניקוי אצל השיננית והדרכה להיגיינה אורלית נכונה.

מחלת חניכיים: כמעט אותם תסמינים רק שמעורבת גם אובדן תמיכה של העצם הסובבת את השן. ישנם דרגות שונות למחלה מקלה ועד חריפה. העצם, החניכיים והסיבים האלסטיים מסביב לשיניים הם אלה שמחזיקים את השן במקומה, פגיעה במערך הגנתי זה יוביל לאובדן השיניים.

אובדן השיניים אינו דבר מידיי ומגיע בהדרגה , אובדן העצם יוצר "כיס בין השן ובין החניכיים, בכיס זה ישנה התנחלות של חיידקים אשר תוצרי הפרשותיהם גורמים לאובדן העצם.

הטיפול הנדרש בכדי למנוע התדרדרות של המצב הינו ביקורים תכופים במרפאת השיניים וטיפול אצל השיננית או רופא השיניים. הטיפול הנדרש ניקרא ניקוי עמוק או בשמו הנוסף הקצאת שורשים. בטיפול זה פני השטח של השורש מנוקים בצורה מכנית ע"י השיננית כפי שמודגם בסרטון.

טיפול זה מונע התדרדרות של המחלה, יעיל אבל האם זה מספיק?
מחקרים רבים הוכיחו ששילוב שלו עם הפריוציפ מעלה משמעותית את ריפוי האזור המטופל.

אם כך, מהו הפריוציפ?
הפריוצ'יפ הינו קלף גלטיני המוחדר ישירות לתוך הכיס החניכיים לאחר שהמטופל עבר הסרת אבנית והקצעת שורשים. הפריוציפ מכיל חומר חיטוי בשם כלוהקסידין אשר משתחרר בצורה איטית (בין 7-10 ימים) בתוך בכיס החניכיים.

  • הוא מתפרק בעצמו (אין צורך להוציאו).
  • תהליך הכנסתו לכיס אורך מספר שניות ואינו כואב.
  • החומר הפעיל אינו גורם לתופעות לוואי כגון הכתמת שיניים.
  • יכול להפחית צורך בניתוחים מורכבים ויקרים.

 

הפריוצ'יפ מיועד להחדרה במיקרים בהם ישנו כיס חניכיים אשר גדול החל מ- 5 מ״מ (פחות מזה הוא פשוט לא יכנס) כתוצאה מהשימוש הפרינציפ אנו עדים לעצירת התדרדרות מחלות החניכיים ובמרבית המיקרים ירידה בגודל הכיס בכ עד 2 מ"מ
(שזה המון במונחים של שיניים). הקטנת הכיס תורם לכך שהשיניים יהיו יותר יציבות ולכן, יאריכו שנים בפי המטופל.

נגן וידאו

הפריוצ'יפ ושתלים דנטליים
רבות תשמעו על אחוזי הצלחה גבוהים שכל הקשור להשתלות. מרבית הנתונים יהיו על אחוז היקלטות השתלים ולא על הישרדותם בפה לאורך זמן! כיום אנו יודעים שסביב שתלים מתפתחת דלקת חניכיים מקומית אשר כונתה בשם פריאימפלנטיטיס. תופעה זאת באה לידי ביטוי במספר מאפיינים אשר אחד מהם זה אובדן תמיכת עצם מסביב לשתל בקצב של כ- 1 מ"מ בשנה. כך שמי שחשב שתלים זה לכל החיים, שיתחיל לעשות חישוב מסלול מחדש.

מחקרים הוכיחו שהנחת פריוצ'יפ באזורים בהם העצם נסוגה גם מסביב לשתלים תורם להישרדות השתל הדנטלי ולניקיון פני השטח לתקופה יותר ארוכה, מה שיאריך את חיו בפינו.

לפגישת ייעוץ ואבחון, נא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

טל

073-736-7199

עזרה ראשונה

050-866-8264

כתובת

צלח שלום 1 ,פתח תקווה

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן