מבצעים משתלמים לחודש מאי 05-2024: בדיקת רופא מקיפה וצילום פנורמי מלא

ב-99 ₪ בלבד! במקום 200 ₪

המבצע עד ה-31-05-2024 | המבצע בכפוף לתקנון | ט.ל.ח

שיקום הפה

טיפולי שיקום הפה במרפאה

מרפאת ד"ר מאור ניב, משלבת בין ההיבט הרפואי לאסתטי במרפאה אחת, ומעמידה לרשותכם מגוון רחב של פתרונות כוללים לטיפולי שיקום הפה המיועדים במצבים של שיניים הרוסות או חסרות המהוות בעיות תפקודיות ואסתטיות הפוגעת גם בשיניים הבריאות.

שיקום הפה הינו תחום רחב ברפואת השיניים העוסק באבחון והצעת פתרונות דנטליים כוללים ומקצועיים לשיחזור שיניים והשלמת שיניים הרוסות או חסרות המעניקים פתרונות רפואיים להפרעות שונות בחלל הפה והלסתות על מנת לשקם את מערכת הלעיסה ותפקודו התקין וכן, שיפור האסתטיקה הדנטלית החל מטיפולי רפואת חניכיים, שחזורים אסתטיים באמצעות סתימות, כתרים אסתטיים לשיניים המורכבים על תשתית השן המקורית או על מבנה מלאכותי המורכב על גבי שתל דנטלי, גשרים, ציפוי חרסינה לשיניים, טיפולים אורתודונטים ועד לטיפולי שורש, עקירות כירורגיות וטיפולי כירורגיית פה ולסתות, השתלות שיניים, תותבות ועוד מגוון טיפולים דנטליים להחזרת בריאות החניכיים, השיניים ותפקוד הלסתות עם מראה אסתטי מושלם.

 שיניים הרוסות או חסרות גורמות לבעיות תפקודיות ולפגמים אסתטיים, אשר היעדרן פוגע ומשפיע גם על השיניים הבריאות.

הטיפולים במרפאה ניתנים בהתאמה אישית ובעובדת צוות ע"י ד"ר מאור ניב וצוות רב תחומי מקצועי ומיומן המורכב ממיטב הרופאים בעלי ניסיון רב שנים בתחום רפואת השיניים, אשר טיפלו במהלך השנים באלפי מטופלים שנזקקו לטיפולי שיקום הפה וטיפולים אסתטיים גם במקרים מורכבים של מטופלים באמצעות מגוון שיטות הטיפול והטכנולוגיות המתקדמות, המהירות והבטוחות ביותר לרפואת שיניים ואסתטיקה המשלימים זה את זו.

המרפאה דוגלת בעבודת הצוות מכוון והינה חלק בלתי נפרד להצלחת תוכנית הטיפול היות ולעיתים, תוכנית הטיפול מצריכה התערבות של תחומים נוספים בתחום רפואת השיניים ע"י רופאי שיניים מומחים לכירורגיית פה ולסתות, רפואת חניכיים, אנדודונט ואורתודונטיה. כל זאת, כדי להבטיח מצוינות דנטלית, תוצאות איכותיות, מדויקות ועל מנת שהבחירה בנו תהיה ההחלטה הטובה ביותר שקיבלתם.

כולם פועלים באישור ורישוי משרד הבריאות, ומעניקים למטופלינו ליווי אישי וצמוד לכל אורך הדרך באדיבות ומסירות, כדי שסדרת הטיפולים תתבצע באופן איכותי, מהיר, קל וביחס עוטף ביותר.

למרות שהשיניים חזקות מיסודן, ישנם דברים רבים שמסכנים אותן, בין אם מדובר בעששת המכרסמת בהן לאט ובעקביות, ובין אם מדובר בפגיעה קשה ולא צפויה הפוגעת בהן או במקרה הגרוע אף שוברת אותן.

בין אם הדבר קרה בהדרגה, ובין אם באופן פתאומי, לעיתים נוצר מצב בו השן נהרסה לחלוטין ולא יכולה לחזור לתפקוד – פה נכנסת עבודת השיקום שלנו לפעולה.

מבנים

לעיתים טיפולי השורש, השחזורים והכתרים אינם מספיקים מכיוון שנוצר חוסר גדול בחומר הפנימי של השן.

במצב כזה אנו יוצרים "מבנה" – שחזור הנתמך על ידי יתד המוכנסת לתעלת השן ומונעת את בריחתו.

מטרת המבנה היא העברת כוחות הלעיסה בכיוון ציר האורך של השן, כדי למנוע מצב בו שן "טיפשה" (שן שעברה טיפול שורש) קורסת תחת לחץ לעיסה גדול ולא מכוון.

בדומה לשחזורים האסתטיים הרגילים אותם אנו מבצעים, גם כאשר מדובר במבנים אנו שמים את הבריאות והאסתטיקה של המטופל בראש סדר העדיפויות.

אנו מבינים את הרגישות הנדרשת בטיפול מסוג זה ואת החשש שמלווה את המטופלים, לכן אנו לא מתפשרים על שקיפות מלאה לגבי התהליך ודואגים כי המטופל יבין לחלוטין במה כרוך הטיפול.

כתרים
כתר הוא מעין כיפה ש"מלבישים" על השן הקיימת, בדרך כלל כאשר היא חלשה מדי לעמוד בפני עצמה.

בניית הכתר היא אומנות שדורשת דיוק רב, שכן ישנם גורמים רבים שיש לשים לב אליהם על מנת שהכתר יעשה את עבודתו נאמנה ויותאם בדיוק לשן שמתחתיו, ובמקביל יראה אסתטי ו"טבעי" ככל הניתן.

ישנן הרבה "תופעות לוואי" הנגרמות כתוצאה מבניית כתר לא מקצועית או שימוש בחומר לא איכותי, כמו פס שחור על החניכיים, כתר גדול מדי ה"מזמין" חיידקים מתחתיו ושינויי צבע של הכתר.

לאור העובדה שהאסתטיקה היא אחד המערכינו החזקים ביותר, אנו מתייחסים לבניית הכתרים ובחירת החומרים שלהם בכובד ראש ומציאים למטופלינו רק את האפשרויות הטובות ביותר!

כתר מחרסינה מלאה: כתר שאינו מכיל מתכת בכלל, לא פוגע בחניכיים ולא משנה את צבעו במהלך השנים.

כתר מזירקוניה: הזירקוניה הינו חומר הידידותי לרקמות הפה, המשתלב באופן טבעי מבחינה בריאותית ואסתטית. צבעו לבן והוא עמיד לחלוטין בפני שחיקה.

חזיתות חרסינה: למינייט – חזית היא בעצם ״שליש כתר״, אותה נלביש על החלק הקדמי של השן על מנת לייצר חיוך מושלם.

*חשוב לציין כי אנו עובדים במידת הצורך גם עם כתרים מתכתיים.

זכרו, בניית כתר דורשת מיומנות והשקעה רבה, העובדה כי טובת המטופלים שלנו היא הדבר החשוב לנו מכל מבטיחה לכם את הכתרים המתאימים ביותר עבורכם!

תותבות נשלפות
שיניים תותבות הן פתרון מהיר ופחות יקר למצב בו חסרות הרבה שיניים ולא מעוניינים לבנות כתרים בכולן.

למרות שיש להן חסרונות רבים מבחינה בריאותית ואסתטית, כמו דחיסת מזון בין השיניים הטבעיות לתותבות והתפתחות עששת באיזור הווים התומכים, עדיין ישנם אנשים הבוחרים באופציה זו משיקולים שונים.

אנו מבינים את החסרונות הקיימים בפתרון הזה ולכן אנו משקיעים את המקסימום כדי לייצר עבור המטופלים שלנו את התותבות הנשלפות המתאימות ביותר עבורם.

זכרו, גם אם אתם מרכיבים תותבות, זה לא אומר שאחרים צריכים לדעת שאתם מרכיבים תותבות! אנו נמצא עבורכם את הפתרון האידיאלי והאסתטי ביותר.

כפי שידוע לכם יש עצב בכל שן אשר מווסת את תחושותינו בעת שתיה , לעיסה , דיבור… מצב שבו החיידקים תוקפים את השן ומגיעים עד לעצב מצריך ביצוע של טיפול שורש.

כלומר הוצאת העצב מביתו (שורש השן), ניקוי קירות השורש ולאחר מכן איטום השורש למניעת חזרה של חיידקים.

פעם התהליך היה מלווה בכאב והטיפול עצמו היה נימשך המון זמן משום שהרופא היה עובד עם ציוד מתקופת הביזנטים, ולא רק זה אלא גם שהטיפול היה נימשך כמה וכמה מפגשים וזה היה מתסכל מאוד.

כך הסטיגמה הנוראית של טפולי השורש התגלגלה במהלך השנים. ובצדק!!!

אבל, היום המצב אינו כפי שהיה ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת לנו היום לבצע את הטיפול בצורה שהיא יותר user friendly.

 

ראשית, חומרי ההרדמה.

ישנם חומרי הרדמה היום אשר מאפשרים תחושת הרדמה עמוקה יותר ומדודה בצורה מדויקת כך שלא תהיו עם חצי פנים רדומות 200 שעות לאחר הטיפול.

ציוד – טיפול שורש מודרני הינו טיפול בו נשתמש בציוד ממוחשב ופוצרים ממתכת ניקל טיטניום גמישה.

עבודה עם ציוד זה מאפשרת:

 1. ניקוי יסודי ותלת מימדי של שורש השן
 2. ניקוי מדויק לכל אורך השורש.
 3. קיצור משמעותי של משך הטיפול, ברוב המיקרים הטיפול. יסתיים בפגישה אחת (כ-45 דקות) .
 4. הפחתה משמעותית בכאבים בזמן ולאחר הטיפול השד אינו נורא, אני מבטיח לכם.

 

בייחוד לא במרפאה שלנו! 

חובה לציין ש… כמו שסתימה ששמו לנו בפה יכולה להישבר גם לטיפול שורש יש אורך חיים, הוא לא לנצח!

טיפול שורש שמבוצע בציוד משוכלל ונעשה בתנאים בסיסים של שליטת זיהום( כלומר שימוש בסכר גומי) יאפשר ברוב המיקרים הישרדות של הטיפול לשנים קדימה.

במידה וטיפול השורש הגיע לפירקו ניתן לבצע מחדש בחלק מן המיקרים, אבל חשוב לציין כי שן שעברה טיפול שורש יכולה לכאוב ובדרך כלל דבר זה יעיד על כשל כל שהוא. 

תופעה נפוצה בשיניים שעברו טיפול שורש הינה סדק.

סדק לאורך השורש הינה תופעה לא נעימה למטופל ומצריכה היפרדות מצערת מן השן. לכן חשוב להגיע למרפאת השיניים לביקורת שנתית בכדי לוודא שהטיפולים שעברתם תקינים. 

שלום שמי ד"ר רותם אופק, רופאת שיניים עם רקע עשיר בלחימה בחידקיי הפה :),  לאחר סיום לימודי רפואת השיניים המשכתי ללמוד עוד שלוש שנים ב"הדסה" על מנת לבצע התמחות בתחום טיפולי השורש.

מומחה או מתמחה  לטיפולי שורש לרוב יעניק טיפול שורש יותר איכותי מרופא שיניים רגיל וזאת עקב ניסיונו הרב יותר בתחום והידע הנוסף שלו בנושא זה ובמקרה של המרפאה שלנו הדבר הינו אף מודגש יותר עקב שימוש במכשירים חדישים ומהפכנים ובראשם המיקרוסקופ!

כן, אני יודעת שעשו לכם כבר טיפול שורש בלי מיקרוסקופ והכל היה בסדר. אבל אנחנו לא מחפשים בסדר. אנחנו מחפשים מצוין.

בניגוד לדעה הרווחת בציבור טיפול שורש אינו לנצח וגם הם נכשלים. ולכן חשוב לבצע אותם בסטנדרטים הגבוהים ביותר בכדי שיחזיקו מעמד לטווח ארוך יותר. כדי לעשות זאת צריך ציוד ומיכשור שיאפשר לראות את הנעשה על הצד הכי טוב שאפשר וכאן ניכנס המיקרוסקופ לתמונה. 

שימוש במיקרוסקופ דנטלי מאפשר:

 1. הגדלת שדה העבודה עד פי 25.
 2. .ביצוע חידושי טיפול שורש באיכות חסרת פשרות.
 3. מאפשר ראיה וגישה טובה יותר להוצאת מכשירים  שבורים במערכת התעלות השורש.
 4. איתור סדקים בשורשים.
 5. סילוק אבנים מתעלות בשורש.
 6. איתור תעלות שורש מסוידות.

כל מה שנירשם הינו בגדר קשה מאוד עד בלתי אפשרי למי שעושה לכם טיפול שורש ללא מיקרוסקופ וכמובן שאינו מומחה לטיפולי שורש.

כך שאם אתם צריכים לבצע טיפול שורש ברמה גבוהה בפתח תקווה ואזור המרכז למרפאת השיניים בראשות ד"ר מאור ניב.

תבואו יהיה שמייח 🙂

טוב אם נודה על האמת המילה הזאת נישמעת די מפחידה אז אני כאן בכדי להסביר ולהראות שהשד לא כזה נורא.

ישנם מצבים בד"כ בשיניים שעברו טיפול שורש שמתפתחת לה דלקת בקצה השורש. זה יכול לקרות מכל מיני סיבות וכעת אנו סובלים מכאבים ונפיחות בחניכיים מול השן ואנו מחפשים פיתרון.

 

הפיתרון בד"כ יהיה לבצע את טיפול השורש בשנית כדי לבצע שוב ניקוי של מערכת תעלות השורש וע"י כך לטפל בדלקת. אבל…

ישנם מצבים בהם:

 1. לא מתאפשר לבצע טיפול שורש מחדש.
 2. ביצוע טיפול שורש מחדש יהרוס את שיקום הקיים בפה(הרס של כתר או גשר)
 3. התהליך הזיהומי הוא כל כך גדול שיש להוציא את כולו ולקחת ממנו תרבית(ביופסיה)

 

במידה וניתקלנו באחד מן המצבים האלה אנו ניצטרך לבצע א אפ אפי אפיסקטומי.

מטרת הטיפול הינה איטום מחדש של תעלות השורש וביטול האפשרות לזיהום מסביב.

טיפול זה לרוב יבוצע ע"י מומחה לטיפולי שורש או כירורג פה ולסת( איזה כייף לנו, שניהם עובדים אצלינו במרפאה J ד"ר ינקולוביץ קלריאל וד"ר רותם אופק).

וכמובן  שהאפיסקטומי מבוצעת תחת מיקרוסקופ  ייחודי

אופן הטיפול:

הרופא ירים את החניכיים מעל השן "החולה". יבצע קידוח מינימלי עד כמה שניתן עם מקדח בעצם החשופה בכדי להגיע לשורש הבעייתי ולאחר חשיפת השורש ישתמש בכליים יעודים על מנת להוציא את הנגע אשר יהיה מחובר לקצה השורש.

לאחר מכן נחתוך כ 3 מ"מ יש קצה השורש ונבצע אטימה עם חומרים יעודיים.

נחזיר את החניכיים למקומם ונתפור חזרה.

יתרונות:

 1. הוצאה מלאה של הנגע + מתן אפשרות לביצוע תרבית(ביופסיה)
 2. שמירה על הטיפול שורש הקיים
 3. שמירה על השיקום הקיים בשן( הכתר או הגשר)

חסרונות:

תהליך כירורגי אשר מלווה בכל המאפיניים של טיפול שכזה ככון: נפיחות , הגבלה הפתיחת הפה, כאבים, שיטפי דם וכיוצא בזאת.

כמובן שתסמינים אלה הינם זמניים וחולפים לאחר מספר ימים.

 

יש לכם שאלות? רוצים לדעת עוד ולהתיעץ עם המומחים שלנו?

התקשרו  ונישמח לסייע לכם.

 

לפגישת ייעוץ ואבחון, נא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

טל

073-736-7199

עזרה ראשונה

050-866-8264

כתובת

צלח שלום 1 ,פתח תקווה

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן