מבצעים משתלמים לחודש יולי 07-2024: בדיקת רופא מקיפה וצילום פנורמי מלא

ב-100 ₪ בלבד! במקום 200 ₪

המבצע עד ה-31-07-2024 | המבצע בכפוף לתקנון | ט.ל.ח

סיב הזכוכית

הכוכב הבא ברפואת השיניים: סיב הזכוכית

ההתקדמות הטכנולוגית בכל תחומי החיים משפיעה גם על תחום רפואת השיניים ובשנים האחרונות נכנס למאגר החומרים  הדנטליים חומר חדשני וייחודי בעל שימושים רבים ברפואת השיניים האסתטית, החומר הינו סיב זכוכית.

תכונותיו הפיזיקליות כוללות: אלסטיות גבוהה,  חוזק מתיחה גבוה, הולכה חשמלית נמוכה, אינו נמס במגע עם נוזלים. תכונות אלה עושות אותו דומה לשכבת הדנטין של השן ולכן, הוא מהווה כחומר תומך אידיאלי עבורו.

דוגמא אחת ליתרון הסיב הינה למשל בטיפול שכולנו עברנו, טיפול שורש. לאחר הטיפול ביצעו לנו בניה חדשה של השן ע״י בורג שהוכנס לתעלה השורש (המצופה בדנטין) וכאן מתחילה הבעיה, הבורג המתכתי  אינו גמיש ואינו מתקפל מה שיוצר לחץ בקצה השורש. כמו כן, הבורג היה מוברג לשורש בכדי לקבל עיגון דבר שיוצר עומס על קירות הדנטין וכתוצאה מכך התקבל סדק בשורש. בשני המקרים השן תאלץ להיעקר.

בסיב הזכוכית הבעיה הזאת לא קיימת משום הדימיון של הסיב לדנטין בתכונותיו הפיזיקליות הודות לתכונותיהם הסיבים משמים אותנו  בהמון תחומים ברפואת השיניים כגון:

  • מניעת שברים וסדקים בעת ביצוע תיקוני שן גדולים (סתימות גדולות).
  • יתדות לאחר טיפול שורש. 
  • קיבוע שיניים ניידות הסובלות ממחלת חניכיים.
  • קיבוע שיניים לאחר יישור שיניים.
  • השלמת שיניים חסרו למי שלא למי שלא יכול או רוצה לבצע השתלה דנטלית. 

אז איך אנחנו עושים את זה?

ראשית יש לבדוק את הסגר של המטופל ולראות בשיש מקום לביצוע ההשלמה, לאחר מכן יבוצעו חריצי עיגון בשניים הסמוכות, לתוך החלל הנוצר יכנס הסיב ועליו תיבנה השן. הסיב יהיה חלק אינטגרלי מן השיחזור והוא אשר יעניק להשלמה את תכונותיה הפיזיקליות.

שימו לב לתמונות מטה.

מה שיפה זה שהטיפול מבוצע ללא פגיעה מסיבית בחומר השן, ללא טיפולי שורש, וללא כאבים כלל. יש לציין כי השימוש בסיב הזכוכית מצריך ניסיון, מיומנות ורק מרפאת שיניים העוסקת באופן שוטף בעבודה עימו תציע לכם את השימוש בו ואנחנו במרפאה משתמשים בו והמון.

מקרה של מטופל שהגיע למרפאתנו ללא שיניו הקדמיות וללא יכולת לבצע שתלים בחלל אשר באמצעות סיב הזכוכית בנינו לו שיניים קדמיות ללא צורך בטיפול שורש או כתרים. תודו שמדהים! ( תודה מיוחדת לטכנאי הרב אומן, לאון- ממעבדת השיניים LEON).

מטופלת הייתה צריכה לעקור שן. לא רצתה לצאת מהמרפאה ללא שן חלופית ותותבת לא באה בחשבון. באמצעות 2 סיבי זכוכית אשר נראים בתמונה בצורת איקס ושילוב של חומר קומפוזיטי היא יצאה ממרפאת השיניים עם שן חדשה כשהיא מאושרת.

Previous
הבא

לפגישת ייעוץ ואבחון, נא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

עזרה ראשונה

כתובת

צלח שלום 1 ,פתח תקווה

שיחה עם נציג

דילוג לתוכן